روشهای یافتن IP آدرس هاست (میزبان وب)

روشهای یافتن IP آدرس هاست (میزبان وب)

به طور حتم تا به حال خیلی از شما کاربران گرامی به دنبال IP آدرس هاست و سایت خود بوده اید. اما چطور و چگونه؟

تا به امروز بسیاری از کاربران با بخش پشتیبانی تماس گرفتند و در این زمینه سوالاتی پرسیدند، برای این که کارتان به سرعت انجام شود این آموزش را در اختیارتان قرار می هم. چند روش برای یافتن IP وجود دارد که در زیر شرح می دهم:

روش یافتن IP آدرس هاست از طریق سی پنل

در این روش وارد پنل کاربری هاست(cpanel) خود شوید و در سمت راست در بخش GENERAL INFORMATION روی لینک آبی رنگ، عبارت Server Information کلیک کنید.

در پنجره باز شده اطلاعات هاست اعم از نام سرور، نسخه سی پنل، نسخه PHP، نسخه MySQL و IP هاست و … نمایش داده می شود. در بخش Shared IP Address، آی پی را مشاهده نمایید.

روش یافتن IP آدرس هاست از طریق وب سایت whois.domaintools.com

در اول بهتر است بدانید whois چیست؟ whois سرویسی است که به شما اجازه می دهد نام و اطلاعات تماس صاحب دامین را مشاهده کنید. به دو روش میتوان با استفاده از این سرویس آی پی هاست خود را مشاهده کنید.

نمایش اطلاعات whois در خط فرمان و محیط گرافیکی

این روش برای کسانی مورد استفاده است که از ویندوز لینوکس استفاده میکنند. در ترمینال لینوکس خط فرمان whois example.com # را نوشته و فقط به جای example.com نام دامنه خود را وارد کنید.

نمایش اطلاعات whois به صورت آنلاین

در این بخش به وب سایت whois.domaintools.com بروید و نام دامنه خود را وارد کنید، سپس اطلاعات هاست، IP، آدرس، تلفن و ایمیل صاحب دامنه را مشاهده خواهید کرد.

روش یافتن IP آدرس سایت

اکنون نوبت به گفتن روشهای بافتن آی پی آدرس وب سایت خود رسیده است، در ویندوز خود به بخش run/cmd بروید و عبارت ipconfig و یا ping www.domain.com را وارد نمایید. (به جای domain.com آدرس دامنه خود را وارد نمایید). سپس IP آدرس سایت خود را مشاهده می کنید. به همین راحتی 🙂
ارسال پیام